Viete, ako sa starať o svoje výrobky, aby vydržali čo najdlhšie a vyzerali ako nové? Prečítajte si viac o tom, ako sa starať o naše výrobky...


AKO SPRÁVNE OŠETROVAŤ A PRAŤ OBLEČENIE, RUKAVICE A DOPLNKY?

Vždy sa riaďte grafickými symbolmi na štítku so všitým ošetrením. Uvádzajú sa v nich podmienky údržby, ktoré sa odporúčajú na zachovanie životnosti a funkčnosti výrobku. Výrobky možno prať v práčke pri teplote uvedenej na etikete výrobku. Na funkčné výrobky nepoužívajte zmäkčovadlá ani bielidlá a výrobky pred praním nenamáčajte do pracieho roztoku. Pre materiály obsahujúce membránu (softshell, 4flex membrána) odporúčame používať špeciálne čistiace prostriedky určené pre tieto materiály (teraz bežne dostupné v drogériách). Ak počas námahy dôjde k poteniu, odporúčame výrobok čo najskôr po použití opláchnuť v čistej vode, aby sa farba ochránila pred dlhodobým pôsobením agresívneho potu. Tento kúpeľ nenahrádza pranie a odporúčané ošetrenie, iba prispieva k dlhodobej stálosti farieb. Ak sa použijú dezodoranty, môžu nepriaznivo ovplyvniť stálosť farieb.

Pri praní v práčke je potrebné odstrániť alebo zabezpečiť všetko, čo by mohlo materiál mechanicky poškodiť. Dávajte preto pozor na zabudnuté predmety vo vreckách alebo na iné predmety, ktoré sa perú v rovnakom čase. Zipsy, skracovače alebo plastové záplaty môžu materiál poškodiť. Odporúča sa prať obrátenou stranou nahor a nastaviť nízke otáčky prania (aby sa zabránilo stlačeniu farieb). Oblečenie ihneď po vypraní vyberte a začnite sušiť (výrobky s membránou nekrčte, aby ste nepoškodili membránu). Výrobky v kombinácii kontrastných farieb sa musia po ručnom praní a praní v práčke dôkladne vysušiť, aby sa predišlo predĺženiu času sušenia a krvácaniu mokrej farby. Tovar nie je predpieraný - je možné, že dôjde ku krvácaniu farieb, po jednom alebo dvoch praniach sa farby stabilizujú. Nenechávajte mokré oblečenie zbytočne dlho zložené v batohu alebo inde. Sušte zvnútra von a nikdy na priamom slnečnom svetle. Nesušte v sušičke, ak nie je uvedené inak.

Pleteniny sú náchylné na zachytávanie. Pleteniny a tkaniny zo syntetických vlákien sú tiež známe tým, že sú náchylnejšie na pokrčenie (napr. PA, PP, PES atď.). Pri používaní výrobku sa vyhnite odieraniu (napr. o kovové a suché zipsy, batohy, kabelky, šperky atď.), ako aj opieraniu o drsné predmety (napr. kôru stromov, omietku atď.). Roztrhnutie a odretie je mechanické poškodenie a nemôže byť uznané na reklamáciu.


RUČNÉ PRANIE MATERIÁLOV

Na ručné pranie aj na pranie materiálov obsahujúcich membránu (softshell, 4flex membrána) odporúčame používať špeciálne tekuté pracie prostriedky určené pre tieto materiály.

Pri použití pracieho prášku nie je nikdy zaručené dokonalé rozpustenie pracieho prostriedku. Zle pripravený prací kúpeľ môže spôsobiť narušenie kvality materiálu alebo farby tkaniny.

Oblečenie ihneď po vypraní vyzlečte a začnite sušiť (výrobky s membránou nekrčte, aby sa membrána nepoškodila - napr. pri rukaviciach vyžmýkajte prebytočnú vodu od končekov prstov až po zápästie).

POUŽÍVANIE ZMÄKČOVAČA TKANÍN

Zmäkčovadlá vytvárajú na jednotlivých vláknach film, a tým narúšajú funkciu materiálu (vodoodpudivá úprava tkaniny, zníženie kapilárnej výkonnosti vlákien, obmedzenie antibakteriálnej funkcie).

Aviváž sa nesmie používať na výrobky s funkciou nepriepustnosti, priedušnosti a odolnosti proti vetru, t. j. na technické materiály.

NÁROK NIE JE MOŽNÉ UPLATNIŤ

V prípade:

Zmena vlastností textilného tovaru je spôsobená opotrebovaním alebo nesprávnym používaním, skladovaním, nesprávnym zásahom alebo mechanickým poškodením.

Zmena vlastností textilného tovaru je spôsobená nevykonávaním potrebnej údržby alebo nesprávnou údržbou.

Nárok sa týka vady, za ktorú bola dohodnutá nižšia cena.

Textilný tovar je v rámci svojej úžitkovej hodnoty úplne opotrebovaný.


Prehľad základných symbolov údržby a ošetrovania textílií

maximálna teplota prania 40 ºC (normálny postup)

maximálna teplota prania 40 ºC (mierny postup)

maximálna teplota prania 30 ºC (normálny postup)

maximálna teplota prania 30 ºC (mierny postup)

maximálna teplota 40 ºC (ručné pranie)

výrobok sa nesmie bieliť

výrobok sa môže sušiť v bubnovej sušičke (nižšia teplota sušenia)

výrobok sa nesmie sušiť v bubnovej sušičke

žehlenie pri maximálnej teplote žehliacej plochy 150 ºC

žehlenie pri maximálnej teplote žehliacej plochy 110 ºC

výrobok sa nesmie žehliť

výrobok sa nesmie chemicky čistiť

SIL_ZED_TEST0532Aug 04 2020_crop.jpg
pece_o_produkty.jpg

Registrácia nového účtu